Egy sima hatos a mai nap mérlege

Müller, Thiago és Lewandowski vezérletével kiütéses győzelmet aratott csapatunk a Bundesliga mai játéknapján

Ancelotti csapat a következőképp állt fel a mai napon: Ulreich -Lahm , Hummels, (Rafinha)Boateng, Bernat - Thiago,(Sanches) Kimmich - Coman,(Robben) Müller, Ribery - Lewandowski.

A Bayern gyakorlatilag végig dominálta az első félidőt, ám Marwin Hilz kapus az első félidőben még többnyire eséllyel vette fel  a harcot a Bayern támadógépezettel szemben. Az első gólt Thiago megszokott álompasszából Lewandowski szerezte. A félidei vezetést, és gyakorlatilag a győzelmet, Thomas Müller szerencsés góllal biztosította be a 36. percben.

A Bayern nyomás a második félidőben sem hagyott alább: előbb Lewandowski szerezte meg a második gólját, a meccsen pazarul játszó Thiago lőtte meg a 4. müncheni gólt. A 79. percig kellett várni az ötödikre: ekkor Lewandowski talált be a kapuba. Végül egy perccel később Thomas Müller állította be a végeredményt.

Mivel a Lipcse legyőzte a Darmstadt csapatát, így a 13 pontos különbség nem változott a két éllovas között, a Schalke ellen pontokat veszítő Dortmund viszont végleg kiszállt a bajnoki versenyfutásból, ők már 18 pont hátrányban vannak, ráadásul leszorultak a dobogóról, mert a Hertha-t tegnap legyőző Hoffenheim megelőzte őket.