Nagy vereség és Bayernes kiesés a Bajnokok Ligájából

Kun Béla

Nem volt elég az egy gólos előny, sajnos négyet kapott az FC Bayern a visszavágón.

0-4 Párizsban: a Bayern lányok nem tudtak élni a lehetőséggel, kiestek a Bajnokok Ligája negyeddöntőjéből.

Az FC Bayern hölgyei kiestek a negyeddöntőben. A német bajnok 0-4-re elveszítette a párizsi visszavágót, így 1-4-es összesítéssel nem sikerült az elődöntőbe jutás.

A klub elnöke, Uli Hoeneß is jelen volt a Prinzenpark Stadionban a bayernes lányok fontos mérkőzésen. Sajnos a pályán esélyük sem volt a német lányoknak. A franciák könyörtelenül kihasználták a védelmi hibákat. A félidőben már 3:0-ra vezettek a hazaiak, Marie-Laure Delie (4. perc), Cristiane (12.) és Shirley Cruz Trana (42.) góljaival. A fordulás után jött a kegyelemdöfés az 52-ik percben, Cristiane második góljával, mely egyben a végeredmény is lett.

A sérülések által tizedelt bajor csapat az első mérkőzésen még némi szerencsével 1:0-ra nyerni tudtak a müncheni Grünwalder Stadionban, meglepve ezzel a franciákat, akik a végső győzelemre is esélyesek.

Kár a kiesésért, ugyanakkor hozzá kell tenni, hogy nemzetközi szinten eddig ez a negyeddöntős szereplés volt a lányok legnagyobb sikere, tavaly ugyanis már a nyolcaddöntőben kiestek.

Bár a végső győzelem most biztosan nem sikerül, de mégiscsak jár a: Szép volt lányok!!!