Meccsek, amelyeken helyettesítették Manuel Neuert

Mint ismeretes, Manuel Neuert meg kellett műteni, és a világ legjobb kapusa kénytelen lesz kihagyni a csapat következő bajnokiját. Az eset apropóján  megnéznénk, hogy melyik meccseken nem a német fenomén őrizte a Bayern hálóját.

2011/12
: Hans-Jörg Butt három mérkőzésen állt a kapuban, a rossz emlékű szezonban. A góljairól is híres kapus minden sorozatban szóhoz jutott egy mérkőzésen. A német kupában az Ingolstadt elleni 6:0 során játszott, míg a Bajnokok Ligájában a Manchester City elleni tét nélküli elveszített mérkőzésen védett. A bajnokságban az utolsó előtti, Stuttgart elleni találkozón játszott, amelyet a Bayern 2:0-ra megnyert. A meccs során a klub azzal ismerte el a Bayernt 2008 és 2012 között szolgáló kapuslegenda érdemeit, hogy ő viselhette a csapatkapitányi karszalagot. Érdekesség, hogy Butt a válogatottól is hasonlóan búcsúzott: 2010-ben a világbajnokságon Uruguay ellen védett ő Neuer helyett, és akkor is ő volt a csapatkapitány.

2012/13: Butt helyét a cserekapusok között Tom Starke vette át, aki először az októberi Kaiserslautern ellen megnyert kupameccsen jutott szóhoz.  A bajnokságban először a márciusi Hoffenheim elleni mérkőzésen védett Starke, aki ekkor sem kapott gólt. A bajnoki cím elnyerése után még kétszer kezdődött a nevével az összeállítás: A Nürnberg ellen és a Freiburg ellen is kapott gól nélkül járult hozzá a győzelemhez. Utóbbi mérkőzésen fejjel hárított egy büntetőt, amely egy csapásra népszerűvé tette őt a szurkolók körében.

2013/14: Starke első bevetésére rögtön a szezon első meccsén sor került, és hát a Dortmund elleni szuperkupa vereség (2:4) finoman szólva sem lendítette előre müncheni mérkőzéseinek számát. Starke februárig várt az első bajnokijára, a Hannover kiütése során azért jól helyettesítette Neuert. Mivel a bajnoki címet rekordgyorsasággal hódította el a Bayern, így Starke joggal számíthatott arra, hogy több mérkőzésen is lehetőséghez jut. A Hoffenheim elleni 3:3-at végigvédte,ám  sérülése miatt nem tudta sokáig kihasználni a helyzetet. A Dortmund elleni hazai vereség során aztán a kapusfenomén is megsérült, és helyét Lukas Raeder foglalta el. A kényszerűségből foglalkoztatott, akkoriban a tartalékcsapatban védő (és ott egy feljutást meggátoló hibát vétő) Raeder a Braunschweig elleni bajnokin, valamint a Kaiserslautern elleni kupaelődöntőn is 90 percet védett. A tartalék szerepkörét az U19-esek akkori kapusa Ralf Husic látta el.

2014/15: 2014 nyarán sikerült egy igazi klasszist szerződtetni Neuer mögé, az Európa-bajnok Pepe Reina személyében. A korábbi Barcelona és Liverpool hálóőr azonban nem tudta mire vállalkozik: A szezon során mindössze 3 meccsen kapott lehetőséget. A Werder Bremen ellen sérülés, a Frankfurt ellen pedig pihentetés céljából maradt ki Neuer a kezdőből. Reina kezdőként futhatott ki az Augsburg elleni hazai meccsen is, ám 10 perc után kiállították, így kissé dicstelenül fejezte be müncheni karrierjét. A Freiburg elleni meccs előtt szárnyra kaptak olyan hírek, hogy Neuer nem tud védeni egy kisebb sérülés miatt és Ivan Lucic védhet a bajnokin, ám végül Neuer volt az aki végigvédte a 90 percet.

2015/16:A Stuttgartból érkező Sven Ulreich azzal a céllal igazolt Münchenbe, hogy ő legyen a "rekordbajnok" kupakapusa. A kupa nyitófordulójában ő is védett, ám az ötödik ligás Nöttingen ellen egy kissé potyaízű gólt kapott. A BL debütálás már jobban sikerült: A Dinamo Zágráb elleni idegenbeli mérkőzést kapott gól nélkül tudta lehozni. A bajnokságban minden meccsen Neuer kezdett, Ulreich a Hannover ellen 40 percet azért így is védhetett, szezonbeli munkája elismeréseként.

2016/17: Az "Ancelotti" érában is változatlan maradt a helyzet kapusposzton. Ulreich idén egyetlen tétmeccsen védett, a Rosztov elleni 2:3 azonban biztosan nem fog a legszebb emlékei közé tartozni.