Alabáéknak, Thiagoénak siker, Vidaléknak bukás

Jakab Norbert

Két győzelem, egy vereség a Bayern játékosok válogatottbeli mérlege a vb-selejtezőkön eddig. Igaz, Vidal nem játszhatott, talán pont az ő hiánya miatt veszített Chile. Thiago viszont nem csak a Bayernben csillog.

A válogatottban is csillogtak a Bayern sztárjai

A korábbi világbajnok, Spanyolország tovább menetel a 2018-as oroszországi világbajnokságra vezető úton. A „La Roja” Izrael felett tudott győzedelmeskedni (4-1) az ötödik körben az európai selejtezőkben és vezetik a G csoportot a jobb gólkülönbségüknek köszönhetően, Olaszországgal szemben. A harmadik helyezet Izrael már három pontos hátrányban van a két korábbi világbajnokkal szemben.

A Bayern középpályása, Thiago kezdett Spanyolország csapatában és félidőben már 2-0-ra vezettek, David Silva és Vitolo góljainak köszönhetően. Diego Costa és a csereként beállt Isco találtak be a szünet után, a két gól között született Izrael szépítő gólja, Lior Rafaelov révén. Thiago egy óra után le lett cserélve, Javi Martinez azonban nem is játszott. Thiago gól nem lőtt, de így is igazi vezéregyuinésg volt, hiszen két gólpassz fűződik a nevéhez.

Alaba a kapufát találta el

Ausztria szintén egy fontos győzelmet ünnepelhetett a D csoportban. Moldova ellen győztek 2-0-ra, fenntartva ezzel a kvalifikációs reményeiket a döntő fordulókra. David Alabának ez volt első meccse, mint hazája csapatkapitánya, az eltiltott Julian Baumgartlinger helyettesítette.

Marcel Sabitzer szerezte meg a vezetést, amit a csereként beálló Martin Harnik duplázott meg nem sokkal a vége előtt. Alaba a mérkőzés elején a kapufát találta el. Ausztria most holtversenyben van Wales csapatával, mindketten 7 ponttal állnak, de négy pont hátrányban Szerbiával és Írországgal szemben.

Chile kikapott Vidal nélkül

Arturo Vidal el volt tiltva Chile Argentína elleni meccsén, amin végül kikaptak 1-0-ra a Dél-Amerikai selejtezőkben. Lionel Messi szerezte a mérkőzés egyedüli gólját, tizenegyesből, Buenos Airesben, hogy 22 ponttal harmadik helyre repítse a „La Albiceleste” néven becézett válogatottat.

A Copa America győztes Chile a hatodik, 20 ponttal. A legjobb négy jut egyenes ágon a világbajnokságra, amíg az ötödik helyezett részt kell vegyen az interkontinentális rájátszáson, amit Óceánia térség képviselőjével játszik.