Bayern München vs Real Madrid: Titánok harca (1. rész)

Azáltal, hogy a tegnapi nap során összesorsolták az idei BL szezon két topfavoritját (Barcelona és Juventus szurkolók most az ő csapatukra gondolhatnak.), újabb fejezetéhez érkezett az európai klubfutball legnagyobb párharca. Idézzük hát fel, az eddigi tétre menő Bayern-Real meccseket.

Március utolsó napján lesz 40 éve, hogy a két gigász először összecsapott a BEK elődöntőjében. Bár a Bayern a bajnokságban gyengélkedett, mégis esélyesebbként várta a párharcot a Paul Breitnerrel felálló madridiak ellen. Madridban a hazaiak szereztek vezetést, ám Gerd Müller még az első félidőben kiegyenlített, és a Bayern meg is elégedett az 1:1-es eredménnyel. A visszavágón aztán megint a "Nemzet bombázója" volt a főszereplő, aki két első félidős góljának köszönhetően szinte egyedül lőtte fináléba a müncheni csapatot.

1987-ben ismét a BEK elődöntőben láthatott Bayern-Real párharcot a publikum, és nehezen felejtik amit láttak. Augenthaller góljával hamar megszerezték a vezetést a bajorok,majd Matthäus büntetőből növelte az előnyt. Wohlfarth gólja után a 35. percben már 3:0 állt az eredményjelzőn, ám Butrageno révén a Real újra nyílttá tette a párharcot. A 4:1-es végeredményt végül, az óriási meccset játszót, Lothar Matthäus állította be. A madridi visszavágón a spanyolok hiába rohamozták óriási elánnal Pfaff kapuját, a belga kapusfenomén extraklasszis formában védett. A visszavágón végül Augenthaller öngóljával 1:0-ás Real siker született, nagyobb baj volt azonban, hogy a legendás védőt kiállították, és így nem játszhatott a fináléban.

Az 1987/88-as szezon hozta az egyik legdrámaibb párharcot a történelemben. Jupp Heynckes csapata 46 percnyi játék után 3:0-ra vezetett (Pflügler, Eder és Wohlfarth góljaival), és sokakban felsejlett az egy évvel korábbi továbblépés. A sors azonban mást tartogatott: A Real az utolsó két percben két gólt is szerzett, így a Bayern előnye minimálisra olvadt.Madridban aztán a Real már az első félidőben 2:0-ás előnyre tett szert, és ez a meccs végéig nem is változott.

Ezt követően 12 évig nem játszottak Bayern München-Real Madrid mérkőzést a BEK/BL kiírásokban. Ezt követően azonban az év slágermeccsévé vált a két sztárcsapat összecsapása. Cikksorozatunk következő részében a csapatok 2000 és 2004 közötti összecsapásait idézzük fel néhány mondatban.