Csapatunk megint kiütötte az Arsenalt

Az első félidőben ugyan még gyengébben játszott a Bayern, ám miután emberelőnybe került, ismét sima győzelmet aratott az Emirates Stadionban.

Carlo Ancelotti csapata a következőképp állt fel a mai meccsen: Neuer – Rafinha, Javi Martínez, Hummels, Alaba – Vidal, Xabi Alonso – Robben (Douglas Costa 71.), Thiago Alcantara (R. Sanchez 79.), Ribéry (Kimmich, 79.) – Lewandowski

A meccset az Arsnal kezdte jobban, a Bayern leginkább takaréklángon égett az első percekben. Giroud majdnem vezetéshez juttatta a hazaiakat, ám lövése végül kapufát ért. Wallcott előtt a 20. percben azonban már nem volt semmi akadály, és az Arsenal szélsője szépségdíjas gólt lőtt. Az Arsenal mindent megtett, hogy legalább ezt a meccset megnyerjék, ám további lehetőségeik kimaradtak, mint ahogyan Lewandowski sem tudott egyenlíteni a félidő végén. A második félidő egy Bayern góllal indult,ám Hummels lesen volt, így a találatot érvénytelenítették. Az 54. percben Koscielny lökte föl Lewandowskit a 16-oson belül, amiért kiállították, és a sértett egyenlített büntetőből. A 68. percben a nagyot játszó Robben is beköszönt, megfordítván a mérkőzést. Az Arsenal támadott a "szebb kiesésért", vesztükre, ugyanis a hajrában előbb Douglas Costa lőtt szépségdíjas gólt, majd Vidal duplázni tudott, kialakítva a végeredményt. Csapatunk tehát, történelmi verést mért az Arsenalra, és 10:2-es összesítéssel továbblépett.

A negyeddöntők párosítását jövő pénteken 12 órától sorsolják. A negyeddöntőket április 11/12-én és 18/19-én rendezik.