Gála: Kiütöttük az Arsenalt

Hiába az első félőben látott kiegyenlítettebb játék, és a színvonalhoz méltatlan bíráskodás, egy feledhetetlen este után gyakorlatilag ott van a 8 között a csapatunk.

Carlo Ancelotti csapata így festett a mai napon:Neuer – Lahm, Javi Martínez, Hummels, Alaba – Xabi Alonso, Vidal – Robben (Rafinha 88.), Thiago Alcántara, Douglas Costa (Kimmich, 84.) – Lewandowski (Th. Müller, 86.)

A meccset a Bayern kezdte jobban, és Robben góljával hamar góllá is érett a mezőnyfölény. A veterán klasszis körülbelül 23 méterről lőtt bombagólt Ospina kapujába. A félidő első nagy Arsenal lehetősége akkor adódott, mikor Neuerről kijött egy szabadrúgás, ám a gól ekkor még elmaradt. A 30. percben aztán egy Lewandowski-Koscielny összecsapás után büntetőt ítélt a bíró, apró szépséghiba, hogy mindez a Bayern tizenhatosán belül történt. Sanchez büntetőjét Neuer hárítani tudta, a chilei azonban kihasználta a védők rövidzárlatát és szép mozdulattal egyenlített. Az Arsenal kezdett jobban játszani, Neueren azonban nem tudtak kifogni többet. 6 perccel a második félidő megkezdése után az óriásit teljesítő Lahm húzott el a szélen, és beadását Lewandowski a hálóba fejelte. A vendégcsapat megroppant ettől a góltól, hiszen percekkel később Thiago is feliratkozott a góllövőlistára miután Lewa kiszolgálta őt. A Bayern óriási rohamokkal támadott a következőkben is, de Ospina óriásiakat védett, a szerb játékvezető meg legalább egy büntetőt nem adott meg a hazaiaknak, így csak a 63 percben dőlt el végleg a meccs (és talán a továbbjutás is.) Ekkor megint Thiago volt a főszereplő, és a brazil születésű, olasz állampolgársággal rendelkező spanyol középpályás egy szöglet után tudta mattolni az "ágyúsok" kolumbiai kapusát. A meccs végén még a csereként beálló Müller is beköszönt, miután Thiago nem hajtott a mesterhármasra, és így gyakorlatilag pont került a továbbjutás kérdésére. Lábjegyzetként megjegyezném, hogy Philipp Lahm kihagyja a visszavágót eltíltás miatt.