Hajrában kivívott győzelem és őszi bajnoki cím a nap mérlege

Hiába vezetett a Freiburg, és hiába állt még döntetlenre a 89. percben is a szezon meglepetéscsapata, Lewandowskival nem tudtak mit kezdeni.Carlo Ancelotti a következő csapatot küldte pályára a szezon utolsó "őszi" meccsén:

Neuer - Lahm, Martínez, Hummels, Alaba (Bernat 71) - Alonso, Vidal (Kimmich 55) - Robben, Müller, Costa (Ribéry 71) - Lewandowski

Nem indult túl jól a mieink számára, hiszen Haberer már a 4. percben meglőtte a Freiburg gólját. Az első 15-20 perc meglepő játékképet hozott, hiszen a hazaiak ebben az időben fölényben tudtak futballozni. A 35. percben Lewandowskinak sikerült egyenlítenie, és a Bayern szép lassan át is vette a mérkőzés irányítását. Még az első félidőben a lengyel csapat kihagyott egy ordító ziccert is. A második félidőben Robben, Müller és Alonso is kihagyott néhány kisebb-nagyobb lehetőséget. A meccs slusszpoénja aztán  a 90. percben jött el, mikor Lewandowski közelről tüzelhetett kapura, és lövése a kapufáról bepattant.

Csapatunk ismét élen zárta a szezon első felét, akárcsak 2011 óta valamennyi alkalommal.